Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek

Kék ásványok nevei, jelentése és hatása

A kék ásványok mindig is lenyűgözték az embereket, hiszen a kék szín nyugalmat, harmóniát és eleganciát sugároz. Legyen szó ékszerekről, gyűjteményekről vagy spirituális gyakorlatokról, a kék ásványoknak mindig fontos szerepük volt a kultúrában.

Ebben a cikkben bemutatjuk a leggyakrabban előforduló kék ásványokat, azok jellemzőit, a kék színű drágakövek jelentését és a különböző árnyalatok szerinti kategorizálást is.

Milyen kék ásványok vannak?

A kék ásványok nevei között megtalálhatók mind a drágakövek, mind a féldrágakövek. A kék színű ásványok különböző kémiai összetétellel rendelkeznek, és a világ számos pontjáról származnak.

Sötétkék ásványok

A sötétkék ásványok komoly megjelenésük miatt igen keresettek. Az alábbiakban a legismertebb sötétkék színű ásványokat mutatjuk be:

A lázurit egy jellegzetes sötétkék féldrágakő, amely aranyszínű pirit zárványokkal díszített. Már az ókorban is értékes volt, hiszen festék, a híres ultramarinkék alapanyagaként használták. A legismertebb lelőhelyei Afganisztánban találhatók. Ma ékszerek és dísztárgyak kedvelt anyaga.

Kattints ide a lápisz-lazuli ékszerek megtekintéséhez!

sötétkék ásványok és ékszerek

A zafír az egyik legismertebb és legértékesebb kék színű drágakő. Kivételes keménysége (csak a gyémánt keményebb nála) miatt rendkívül tartós és időtálló. A különböző árnyalatú kékek mellett ritkán más színekben is megtalálható. Gyakran az égbolt tisztaságával és a hűséggel társítják.

A zafír ékszereink ide kattintva találhatók.

A kianit egy különleges szerkezetű ásvány, amely különböző irányokban eltérő keménységgel rendelkezik. Színe általában áttetsző világos- vagy sötétkék, gyakran fehér csíkozással. A lelőhelyei közé tartozik Brazília, Nepál és az Egyesült Államok. A kianitot spirituális gyógyító kristályként is alkalmazzák.

Ide kattintva megtekinthetők a kianit ékszereink.

Az azurit mély, intenzív kék színéről híres, amely a réztartalomnak köszönhető. Gyakran malachittal együtt fordul elő, így lenyűgöző kék-zöld kombinációkat alkot. A történelem során festék- és pigmentalapanyagként is használták. Gyógyító hatása miatt a meditációhoz és a mentális tisztaság eléréséhez kapcsolják.

Világoskék ásványok

A világosabb kék ásványok finomabb, légiesebb megjelenést kölcsönöznek. Ezek a kék kövek gyakran ékszerekben vagy gyógyító kristályként használtak.

Az akvamarin világoskék színe a tiszta tengervízre emlékeztet. A béke, harmónia és nyugalom jelképeként ismerik. A legfontosabb lelőhelyei Brazíliában és Madagaszkáron találhatók. Ékszerekben gyakran csiszolt formában használják, mivel kitűnően megmunkálható.

Itt találhatók az akvamarinból készült ékszereink.

A larimár egy ritka világoskék ásvány, amely csak a Dominikai Köztársaságban található. A tenger kékjének és a fehér felhőknek a kombinációját idézi meg. Gyakran a nyugalom, az égi energia és a nőiesség szimbólumaként tekintenek rá. Elsősorban ékszerek készítéséhez használják, mivel szépsége egyedi és különleges.

Itt találhatók a larimár ékszereink.

világoskék ásványok és ékszerek

Az angelit egy finom, világoskék ásvány, amely az angyalokkal való kapcsolat jelképeként ismert. Színe lágy és matt, törékeny szerkezete miatt kíméletes kezelést igényel. Leggyakrabban Peruban bányásszák. Spirituális gyógyításban a kommunikáció és béke köveként használják.

Ide kattintva megtekinthetők az angelit ékszereink.

A kék kalcedon halvány, légies kék színével különösen finom megjelenést kölcsönöz az ékszereknek. Féltranszparens szerkezete miatt kedvelt csiszolt formában is. Az ókorban a beszédkészség javítására és a nyugalom megőrzésére használták. Törökországban és Namíbiában találhatók a legfontosabb lelőhelyei.

A kék kalcedon ékszereink itt találhatók.

Kék ásványok az ékszeriparban

A kék ásványokból készült nyakláncok időtlen eleganciát képviselnek. Akvamarinból vagy zafírból készült darabok a kifinomult stílust erősítik, míg a lazurit nyakláncok aranyszínű pirit zárványaikkal egyedi megjelenést biztosítanak. A nyakláncok gyakran nagyobb, csiszolt kövekkel készülnek, amelyek a kék árnyalatokat teljes pompájukban mutatják meg.

A fülbevalók esetében a kék ásványok apró, csiszolt formában jelennek meg, hogy finoman keretezzék az arcot. A világoskék larimar vagy kék kalcedon fülbevalók különösen kedveltek, mert lágy és légies hatásuk van. A sötétkék zafír vagy azurit fülbevalók viszont elegáns eseményeken is tökéletes választások, hiszen mély színük luxus érzetet kölcsönöz.

A karkötőkben gyakran kombinálják a kék ásványokat más színekkel, például áttetsző hegyikristállyal vagy ezüst díszítésekkel. Az akvamarin vagy az angelit karkötők nyugalmat és harmóniát sugároznak, míg a lazurit vagy kianit karkötők karakteresebb megjelenést biztosítanak. A gyöngyszerű formában csiszolt ásványok tökéletesen illenek a mindennapi viselethez.

A bokaláncokban a kék ásványok különleges, nyárias megjelenést kölcsönöznek. A világoskék akvamarin vagy kék kalcedon légies és vidám hatást kelt a lábon. Az apró, csiszolt ásványdarabokból készített bokaláncok jól kombinálhatók tengerparti viselettel vagy nyári ruhákkal, míg a sötétebb árnyalatú lazurit diszkrét eleganciát sugároz.

A kék ásványokból készült medálok a legnépszerűbb ékszerek közé tartoznak. A nagyobb méretű larimar, azurit vagy lazurit medálok lenyűgöző központi elemei lehetnek a nyakláncoknak. Gyakran természetes formájukat meghagyva használják, így a kő egyedi mintázata és színárnyalata még hangsúlyosabbá válik. A csiszolt zafír medálok elegáns eseményekhez is tökéletes választások.

A marokkövek nemcsak dekoratívak, hanem sokan gyógyító vagy energetizáló tulajdonságuk miatt is használják őket. Az akvamarin vagy angelit marokkövek nyugalmat hoznak, míg a sötétkék azurit vagy lazurit mélyebb koncentrációt segíthetnek elő. Ezek a természetes formájú, simított kövek praktikus méretüknek köszönhetően bármikor magunknál tarthatók, vagy díszként is funkcionálhatnak otthonunkban.

Kék ásványok hatása

A kék ásványokat évezredek óta használják fizikai, lelki és spirituális gyógyításra. A kék szín önmagában a nyugalmat, harmóniát és a kommunikációt szimbolizálja, míg az egyes kék kövek eltérő energetikai tulajdonságokkal rendelkeznek. Az alábbiakban bemutatjuk a legismertebb kék ásványokat és azok hatásait.

kék ásványok és ékszerek

Kék akvamarin hatása

Csodálatos halvány színe lenyűgőző.... a kristálytiszta vizek frissességét, a tenger pezsgését idézi. Bár az akvamarin, mint név (latin/olasz „aqua marina” = tengervíz) csak a reneszánsz óta létezik, magát a kékeszöld berillt már régóta ismerik. A berill a természetben előfordulhat átlátszatlan, zavaros, jelentéktelen színű fajtákban (közönséges berill), illetve átlátszó, tiszta, szép színű kristályokban (nemes berill).

Kék kalcedon hatása

Kvarcféleség, a sávos szerkezetű achátok közül a világoskék színűek a kalcedonok, van nem sávos változata is. Ebbe a csoportba sorolják szakértők a színváltozatait : krizopráz, karneol, ónix, szárder.

Kék kianit hatása

A kék kianit az egyik legjobb kő a torokcsakra tisztítására és az önkifejezés erősítésére. Segít a belső igazság felismerésében, valamint támogatja a tiszta és őszinte kommunikációt. Spirituális szinten harmonizálja az energiákat, miközben megnyitja a tudatot a magasabb szintű információk befogadására.

Kék kalcit hatása

A kék kalcit nyugtató hatású ásvány, amely csökkenti a szorongást és a stresszt. Segíti a pozitív gondolkodást, valamint az érzelmek tisztázását és harmonizálását. Kiváló tanulási segítőtárs, mivel fokozza a koncentrációt és az elme tisztaságát. Fizikai szinten a légutakra és a torokra gyakorol kedvező hatást.

Kék szodalit hatása

A szodalit már nyers állapotban is megnyugtató hatású. Javítja tudatos észlelőképességünket, oldja az érzelmi gátakat. Szabályozza a vérnyomást, hat a hasnyálmirigyre. Kezelhetünk vele minden mirigybetegséget, hatásos nyirokproblémák esetében is. A homlokcsakra és a torokcsakra köve, ezért a nyaktájékra is nagyon pozitív a hatása. Erősíti az immunrendszert. Kékesszürke színű, nátrium-tartalmú szilikátásvány.